Najviac informácií o obci Čáry!|štvrtok, marec 21, 2019
Práve ste tu: Home » Hlásenie obecného rozhlasu » Hlásenie 8. novembra
  • Práve prebieha dolaďovanie novej webstránky.

Hlásenie 8. novembra 

Komunálne voľby
Vážení občania, dňa 10. novembra to je v sobotu sa uskutočnia Komunálne voľby. V našej obci je volebná miestnosť v zasadačke obecného úradu, ktorá bude pre voličov otvorená v čase od 7.00 do 22.00 hodiny. Občanov, ktorí sú nevládni a chodí a chcú sa volieb zúčastniť. môžete nahlásiť do 9. novembra to je do piatka do 12.00 h. na Obecnom úrade alebo telefonicky na tel. čísle 034/6592435 na voľbu do prenosnej urny. 
_____________________________________________________________________________________________
Vývoz separovaného odpadu
Oznamujeme občanom, že dňa 9. novembra to je v piatok sa v našej obci uskutoční vývoz separovaného odpadu – papier plast, ráno od 7.00 h.
_____________________________________________________________________________________________
Jednota dôchodcov 
Jednota dôchodcov na Slovensku, základná organizácia Čáry, pozýva všetkých svojich členov a ostatných dôchodcov, ktorí majú záujem o prácu v organizácii na posedenie, ktoré sa uskutoční dňa 12. novembra, to je v pondelok. Zídeme sa o 10.00 h. v kultúrnom dome Čáry. Na posedenie si pripravíme výstavku zdravej výživy, predjedlá ako pomazánky, nátierky, rolky, šaláty zeleninové a cestovinové. Prosíme našich, ktorí môžu a chcú prispieť svojimi vzorkami, aby tieto priniesli pred začiatkom. Vzorky by mali byť v množstve, aby sa zmestili na jeden plytký alebo dezertný tanier. O 10.30 h. nás prídu navštíviť do kultúrneho domu deti z  materskej školy a spoločne sa aj s deťmi zo základnej školy zúčastníme pietneho aktu pri príležitosti Dňa vojnových veteránov. Pietny akt sa uskutoční dňa 12. novembra o 11 h. 11 min. pri pomníku padlých. Po skončení pietneho aktu bude v kultúrnom dome pokračovať pravidelné novembrové posedenie dôchodcov a ochutnávka vystavovaných výrobkov.
_____________________________________________________________________________________________
OVO-SADBA
V sobotu dňa 10. novembra príde do našej obce predajca sadbových a konzumných zemiakov z Českomoravskej vrchoviny firma OVO-SADBA. V ponuke budú kvalitné certifikované sadbové zemiaky, hnojivá NPK, liadok, hnojivo na zemiaky, cererit, kravský hnoj a záhradnícke a kvetinové substráty. ďalej bude možné zakúpiť české medy, cibuľu, jablká a kŕmne zmesi pre nosnice a králiky v baleniach 25 kg a 10 kg. Predaj sa uskutoční pred kultúrnym domom o 10.15 h. Predajca sa zdrží podľa záujmu občanov. 
______________________________________________________________________________________________