Najviac informácií o obci Čáry!|utorok, jún 25, 2019
Práve ste tu: Home » Hlásenie obecného rozhlasu » Hlásenie 21. marca
  • Práve prebieha dolaďovanie novej webstránky.

Hlásenie 21. marca 

MVDr. Ivan Miča
Doktor Miča oznamuje občanom, že dňa 23. marca to je v sobotu bude v našej obci očkovať psi a mačky proti besnote, ošípané proti červienke a králiky proti moru a myxomatóze. ďalej oznamuje občanom, že bude prebiehať aj čipovanie psov nakoľko od 1.9.2018 vstúpila do platnosti novela zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti – povinnosť majiteľa dať začipovať svojho psa do 31.10.2019. Očkovanie a čipovanie bude prebiehať od 8.00 h. a to po domoch. Cena vakcinácie proti besnote a červienke za jedno zviera je 10,00 € , moru a myxomatóze 1,00 € za kus. Ďalej oznamujeme občanom, že môžete navštíviť našu predajňu záhradkárskych, chovateľských, rybárskych, poľovníckych potrieb, poľovníckych odevov, streliva, pracovných odevov a ochranných pomôcok, bazénovej chémie a techniky. Na predaj máme rôzne druhy sadbových zemiakov a semien. Nájdete nás na ulici Novoveská 922 vo dvore veterinárnej ambulancie v Šaštíne. Otvorené je denne cez pracovné dni od 8.00 do 18.00 h a v sobotu od 8.00 do 12.00 h. Tešíme sa na Vašu návštevu.
_________________________________________________________________________
Upozornenie
Dôrazne upozorňujeme občanov, ktorí majú voľne pobehujúcich psov, aby si ich zabezpečili pred únikom, nakoľko ohrozujú občanov obce. V prípade zistenia majiteľa potulujúceho psa, bude majiteľ riešený v priestupkovom konaní, kde mu bude uložená finančná pokuta.
_________________________________________________________________________
Upozornenie

Okresné riaditeľstvo hasičského a záchranného zboru v Senici vyhlasuje čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme. V čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti. Občania na lesných pozemkoch nesmú najmä:
– fajčiť a odhadzovať horiace alebo tlejúce predmety alebo používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným vznikom požiaru, 
– vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov, 
– zakladať oheň na miestach, kde môže dôjsť k jeho rozšíreniu.
________________________________________________________________________
Predaj
Oznamujeme občanom, že dňa 22. marca prídu do našej obce predávať: 
– 15-týždňové mládky aj kohútov v rôznych farbách v cene 5,50 €/kus
– mladé 26-týždňové nosnice v plnej znáške v cene 5,90€/kus
– 11-mesačné nosnice v cene 2,50€/kus
Predaj sa uskutoční v čase od 10.00 do 10.15 h. pred kultúrnym domom.
_________________________________________________________________________