Najviac informácií o obci Čáry!|piatok, december 6, 2019
Práve ste tu: Home » Hlásenie obecného rozhlasu » Hlásenie 16. júla
  • Práve prebieha dolaďovanie novej webstránky.

Hlásenie 16. júla 

Gulášmajster 2019
Poľovnícke združenie Čáry a Obecný úrad Čáry pozývajú  občanov na  9. ročník súťaže vo varení guláša  Gulášmajster Čáry, ktorá sa uskutoční dňa 24. augusta na Poľovníckej chate. Program súťaže:
od 9 do 10 hodiny prezentácia mužstiev
od 10 do 14 hodiny varenie guláša
od 14 do 16 hodiny odoberanie vzoriek a vyhodnotenie súťaže.
Záujemci  sa môžu prihlásiť do 20. augusta u p. Milana Vizváryho alebo u p. Jozefa Poláka č. 286. Štartovné je 5,00 € a súťažiaci si zabezpečia na vlastné náklady mäso a ingrediencie k príprave guláša. Drevo bude zabezpečené. O občerstvenie je postarané a o zábavu sa všetkým prítomným postará Country hudba z Moravského Svätého Jána. Tešíme sa na Vás.
_______________________________________________________________________________
Rynčanie mečov na Beckovských Slávnostiach
Milovníci histórie, dobrej nálady, chutného jedla, veselej hudby a remeselnej práce, zbystrite svoju pozornosť! Na známosť sa dáva, že aj tento rok sa budú počas víkendu 19. – 21. júla konať pod Beckovským Hradom veľkolepé Beckovské Slávnosti 2019! Už dvadsiaty-prvý raz sa stretneme na podujatí, ktoré každoročne navštevujú tisícky mladých aj starých. Na Beckovských Slávnostiach si príde na svoje naozaj každý. Brány spokojnosti budú otvorené pre zábavychtivú mládež, šťastné rodinky, ale aj veteránov stredovekých vojen, ktorí si chcú zaspomínať na časy, počas ktorých s mečom a štítom v ruke hrdinsky bránili veľkolepé hrady pred nepriateľom…  … no dobre, takýchto návśtevníkov u nás asi nenájdete, no duchovia doby dávno minulej počas týchto troch dní v Beckove určite nebudú mať pokojný spánok. Zo siene hrdinov ich totiž prebudia kapely a interpreti ako Vidiek, Para, Adam Ďurica, Jana Kirschner, Lenka Filipová, Juraj Hnilica, Šarišanci, Fíha Tralala, Jamsquad či Beckovské Ksichty. Zábavy a skvelej nálady rozhodne nebude nedostatok. O skvelú zábavu a športového ducha sa postarajú aj majstrovstvá sveta v hode vidlami s názvom Vidlomet, zaujímavými témami nabitá Diskusná Aréna, remeselný jarmok plný zaujímavých dobových aj nedobových produktov, no najmä bitky udatných Rytierov, ktorí vám predvedú hneď niekoľko zaujímavých historických rekonštrukcií. Tento nezabudnuteľný víkend robíme najmä pre vás a aj tento rok sa tešíme na každého jedného návštevníka. Vidíme sa 19. – 21. júla 2019 v parku pod Beckovským Hradom! 🙂 
 Viac informácií na www.beckovskeslavnosti.sk
www.facebook.com/BeckovskeSlavnosti/
Beckovské slávnosti
________________________________________________________________________________