Najviac informácií o obci Čáry!|pondelok, september 28, 2020
Práve ste tu: Home » TOP » Koronavírus – informácie
  • Práve prebieha dolaďovanie novej webstránky.

Koronavírus – informácie 

covid-korona-ilustr12032020

Dôležité informácie pre občanov a podnikateľov

Rozhodnutie – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

OZNAM – Poliklinika Senica
V súvislosti s aktuálnymi platnými opatreniami vlády aj Poliklinika Senica n.o. pristúpila od 30. 3. 2020 k regulovanému meraniu teploty pred vstupom do budovy a k dezinfekcii rúk. Prosíme občanov, aby pri vstupe do polikliniky používali ochranné rúška, rukavice a nechodili zbytočne k lekárovi po veľkých skupinkách príbuzných.  Každú návštevu u všeobecného, odborného a zubného lekára si dohodnite telefonicky. Kontakty a neprítomnosti lekárov sú zverejnené aj na našej webovej stránke www.poliklinikase.skBudova polikliniky bude otvorená v pracovný deň od 6:00 hod. do 16:00 hod. len cez hlavný vchod pri Sotinskej lekárni. Po 16:00 hod. bude hlavný vchod úplne uzatvorený, aj mreža. Od 16:00 hod. do 22:00 hod. bude otvorený len bočný vchod pri záchranke a ambulancii pohotovostnej služby, kde bude prebiehať aj kontrola teploty.

Sotinská lekáreň je otvorená od 7:00 hod. do 15:30 hod. Vstup do lekárne je tiež regulovaný cez hlavný vchod. Aktuálne Sotinská lekáreň ponúka bezoplachovú dezinfekciu s dávkovačom, rúško z netkanej textílie na opakované použitie, rúško a respirátor FFP2 bez výdychového ventilu.

Prosíme Vás o disciplínu a zhovievavosť pri vstupe do budovy, ktorý je regulovaný. Robíme všetko preto, aby sme chránili nás všetkých. Všetky priestory polikliniky pravidelne dezinfikujeme.
telefonny zoznam poliklinika Senica


OZNAM – Valachovič s. r. o. , Pohrebná služba

Informácie o mimoriadnej situácii – Valachovič s. r. o., Pohrebná služba

 

OZNAM – Základná škola
Riaditeľstvo Základnej školy v Čároch v zmysle aktuálnych preventívnych opatrení týkajúcich sa zabránenia šíreniu koronavírusu oznamuje rodičom i žiakom, že škola, školský klub i školská jedáleň budú uzatvorené do odvolania. Prosíme priebežne sledovať webstránku školy zscary.edupage.org, na ktorej budú zverejňované ďalšie informácie. Zápis do 1. ročníka v termíne 4. apríla. 2020 je zrušený.


Informácie – COVID-19

Usmernenie hlavného hygienika SR

 

OZNAM 

Vážení spoluobčania,
nakoľko situácia so šíriacim sa vírusom COVID-19 je každý deň vážnejšia radi by sme boli nápomocní tým najzranitelnejším a to sú v tomto prípade dôchodci. Bližšie info vám podáme zajtra prostredníctvom miestneho rozhlasu, ale pokiaľ máme v obci starších občanov, ktorí nemajú v obci rodinných príslušníkov a sú odkázaní na seba, môžu kontaktovať Obecný úrad Čáry a zabezpečíme im pravidelne nákup základných potravín a potrieb, aby bol ich kontakt mimo domáceho prostredia minimalizovaný. Kontaktovať nás môžete na: Tel: 034/6592435 (v čase 8:00-12:00) Mobil: 0918431814,  Mail: info@cary.sk
Pokiaľ aj viete o takýchto ľuďoch a viete, že nás nevedia kontaktovať telefonicky tak im prosím s kontaktom pomôžte.

Ing. Martin Královič – starosta obce

 
Psychologické krízové poradenstvo

 

OZNAM – Materská škola
Na základe usmernenia ministerky školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vo veci prerušenia vyučovania v školách a školských zariadeniach v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia novým koronavírusom COVID-19 sa prerušuje vyučovanie v MŠ v období od 16. marca do 27. marca 2020 vrátane.
Na základe odporúčania zriaďovateľa ohľadom zamedzenia šírenia koronavírusu bola MŠ zatvorená aj od 11.3. 2020 do 14.03.2020.

 

OZNAM – Základná škola
Riaditeľstvo Základnej školy v Čároch v zmysle preventívnych opatrení Ústredného krízového štábu SR oznamuje rodičom i žiakom, že škola, školský klub i školská jedáleň budú uzatvorené od  16.3.2020  do 29.3.2020. Prosíme priebežne sledovať webstránku školy zscary.edupage.org, na ktorej budú zverejňované ďalšie informácie.

 

OZNAM – Pošta Čáry
Vedúca pošty v Čároch upozorňuje občanov, že v záujme ochrany zdravia prevádzkovateľa a používateľov poštových služieb sa ZAKAZUJE vstup do pošty bez použitia ochranného rúška, prípadne inej vodnej alternatívy (šálu, šatky) na zakrytie nosa a úst.

 

OZNAM – Obmedzenie pohybu v obecnom chránenom území “Čársky les”

Vážení návštevníci, 
chcem Vás požiadať, aby ste dodržiavali nariadenie ústredného krízového štábu SR a nestretávali sa v našej obci za účelom turizmu. Z tohto dôvodu obmedzujeme v termíne od 16.3.2020 do 29.3.2020 pohyb v obecnom chránenom území  „Čársky les“. Buďme zodpovední a zostaňme počas tohto obdobia vo svojich domácnostiach.
Ing. Martin Královič – starosta obce Čáry

 
OZNAM – Zberný dvor
Oznamujeme občanom, že zberný dvor bude do odvolania zatvorený.

 

OZNAM – Obecný úrad – fungovanie v obmedzenom režime – do odvolania 
Obecný úrad – fungovanie v obmedzenom režime


OZNAM – Rímsko-katolícka cirkev v Čároch – pokyny počas epidémie koronavírusu
Pokyny počas epidémie koronavírusu

Uznesenie vlády Slovenskej republiky č. 111 zo dňa 11. marca 2020
Uznesenie vlády SR 111_2020_MS_12_3_2020

Odporúčania ku koronavírusu COVID-19
Koronavirus_odporucania_EN
Koronavirus_modry_A5
Koronavirus_biely_A5