Najviac informácií o obci Čáry!|nedeľa, máj 22, 2022
Práve ste tu: Home » Hlásenie obecného rozhlasu » Hlásenie 19. januára
  • Práve prebieha dolaďovanie novej webstránky.

Hlásenie 19. januára 

Obecný úrad v Čároch, vám touto cestou oznamuje, že do konca januára je potrebné si na Obecnom úrade podať daňové priznanie k dani z nehnuteľností a to hlavne vtedy, ak prišlo k zmene, napr. zdedili ste, či kúpili nehnuteľnosť, predali alebo skolaudovali rodinný dom alebo zbúrali. Je potrebné, aby ste zahlásili všetky zmeny, ktoré nastali k 31.12.2021. Týka sa to aj dane za odpad. Všetky zmeny je potrebné do konca januára zahlásiť. 

Ďalej touto cestou upozorňujeme, že držiteľ preukazu ZŤP osoby, môže požiadať obecný úrad o úľavu na dani z nehnuteľností do konca januára každoročne. Týka sa to len úľavy na rodinný dom a garáž, výška úľavy je stanovená na 50%. Žiadateľ o úľavu predloží OP, LV, preukaz ZŤP a vyplní žiadosť o úľavu.
________________________________________________________
Vážení spoluobčania. Ponúkame Vám pomocné práce v domácnosti a okolo domu formou služieb hodinového manžela, napríklad skladanie nábytku, drobné opravy, rekonštrukcie, úpravy, upratovanie, inštaláciu elektroniky, pomoc s nákupmi rôzneho druhu, doprava osôb, tovaru, doprovod k lekárovi a mnoho ďalších služieb. Stačí zatelefonovať, a dohodnúť sa. Veľmi radi Vám pomôžeme s tým čo práve potrebujete. Určite budete spokojní. Naše telefónne číslo je: 0910 522 637.
Taktiež Vám ponúkame všetky druhy zememeračských – geodetických prác ako napríklad vytyčovanie stavieb, určovanie hraníc medzi susedmi, geometrické plány a podobne.Takže ešte raz naše telefónne číslo : 0910 522 637, neváhajte nám zatelefonovať, budeme sa tešiť. 

________________________________________________________